Alumni Roll Call Gifts

2010

Class Chairs: Elizabeth Carter Burns, Coles Heyward Lawton, and Alexandra J. Wright
$8,687
38%

THE RANDOLPH FAIRFAX SOCIETY

John Thomas VanMeter c

THE YOUNG ALUMNI
LEADERSHIP SOCIETY

Rachel Virginia Hurley

Coles Heyward Lawton c

Martha Smith Perez-Sanz

Alexander Grady Smith

THE HONOR ROLL

Hunter H. Benedict

Whittington Whiteside Clement, Jr. c

Lee Ruhl Cowden c

Zachary Hawkins Czajkowski

James Barrington Hughes c

Pendleton Mott Jones c

Robert Gilliam Kittrell IV c

Curtis Sidbury Little c

Bayly Littleton Mears

Kelsey Rees Wall c

LOYALTY GIFTS

Paul Neyron Blake IV

Calvert James Bobola

Elizabeth Carter Burns

Rhett Nicholas Butler

Sarah Greear Cauthen c

William Hunter deButts IV c

Leah Holt Dodson

James Kye Dorsett IV c

Cameron Wright Griffith Hawkins c

Audrey Banta Humleker c

Beirne Carter Hutcheson

Katherine Khoury Ibrahim c

William Llewellyn Kalaris

Vincent Emmanuel Lampa Mariano

Jordan Irene Nulsen

John Thomas Dolvin Peabody

James Patrick Ristau

Caroline Talbott Roberts c

Alexa Linn Williams

Agnes Reddin Woltz c

Alexandra Johnson Wright

2011

Class Chairs: Michael Sutton Alford, Mary Elizabeth Frantz, Elizabeth Alexander Henderson, and Andrew Reid Nickle
$8,751
49%

THE PENDLETON CLUB

Mary Cameron Baker c

THE YOUNG ALUMNI
LEADERSHIP SOCIETY

Pendleton Clark Agnew, Jr. c

Michael Sutton Alford c

Addison Layman Bortz

Andrew Reid Nickle c

Bailey Wilkinson Patrick, Jr. c

Charles Collett Patton, Jr. c

George Bramble Thorne c

Nancy Elizabeth Walker c

THE HONOR ROLL

Attison Leonard Barnes IV c

Corina Marleigh Benitz

Shantell Norissa Mari Bingham

Katherine Preston Cory c

Hunter Joseph Fairchild c

Charles Dunsmore Fox V c

Mary Elizabeth Frantz c

Sallie Harris Glover c

Lucy Ambler Goddin

Aliyah N. Griffith

Elizabeth Leigh Heebe-Russo c

Bennett Nicolas Jones

Wilson Arismendy Pichardo

Peter Lesesne Pritchard

Solomon Thomas

Virginia Townsend

LOYALTY GIFTS

Amanda Marie Acquaire c

Frances Higginbotham Ainsworth c

Caroline Kinnebrew Andress

Joseph Miles Barkley, Jr. c

Trevor William Bobola

Stewart Carl Bova

Preston Collins Brown

William Morgan Cauthen

Maria Gardner Cox

Charlotte Rosemary Cusano

Sophie Milholland Dick c

Olabisi Elaine Fraser

Stanley Noyes Gaines III

Connor V. Gallegos

Tier Linden Gibbons

Earl Martin Grossman, Jr. c

Elizabeth Alexander Henderson c

Sarah Montgomery Hulbert

Thomas Allen Hurley c

Tyler McCallum Kennedy

Jared Harry Love

Chu-Chi Amoh Oka-Zeh

Elizabeth Lanier Olsson

Vishal Mukesh Patel

John Curran Susanin

Nicholas Wight Weeden c

Taylor Whitney Wilson

2012

Class Chairs: Harrison Rutledge Clement and Celeste Heath Jones
$3,830
50%

THE YOUNG ALUMNI
LEADERSHIP SOCIETY

Ryan Elizabeth Bennert c

Emma Louise Holt c

Christian Ulrich William Lee Bogislav von Hassell

THE HONOR ROLL

Elizabeth Stuart Agnew c

William Howard Armstrong IV

John Dewey Bond IV

Samuel Philip Cohen Henriques

Celeste Heath Jones c

Jesse Ling

William Wells Patrick c

Baker VanBuren Patton

Anne Marshall Weisiger c

LOYALTY GIFTS

Adetoye A. Adenekan

Margaret McDonald-Shepherd Boozer

Elizabeth Willcox Buyck c

Kelly Malloy Chandler

Sanghyun Chung

Sarah Grice Claiborne

Jacqueline Valentine Clayton c

Harrison Rutledge Clement c

Elizabeth Austin Conger c

William Whiting Davy c

Austin Ingram deButts c

Henry Woods Dewing, Jr. c

Christian Daniel Driscoll c

Samuel Gregson Falken

Thomas Church Farnsworth IV

Sydney Elaine Fenstermaker

Alessandra Gina Gavin

Bethany Marie Gordon

Hannah Louise Gray

Caroline McMillan Hagood c

Elizabeth Genevieve Helm

Laura Michelle Hollister

Chase Dearing Hughes c

Carrington Lynn Lyerly c

Sara Kathryn Mayson

James Patrick McLendon

Elizabeth Lauren Mealy

Mary Louisa Miller c

Anderson McGuire Pearce

John August Rauch

Armour Mellon Shaw c

Benjamin Coffin Taylor c

Matthew Thomas Valcourt c

Michael Joseph Vance c

Barrett Paige Wagner

Edward Christensen Wasden c

Marion Louise Williams

Benjamin Robert Williamson III c

George Estus Youmans III c

2013

Class Chairs: Annie Gray Nash Dixon, Lucy Gray Myers Douglass, and Somerville Gwathmey Glubiak
$2,086
44%

THE YOUNG ALUMNI
LEADERSHIP SOCIETY

Julia Elizabeth Baker

THE HONOR ROLL

Julia Elizabeth Baker c

John Oliver Goddin, Jr.

Marianne Crawford Horan c

Richard Thomas Horan III c

Joseph Mark Hyman c

Henry C. Lawson

Haley Thayer Lyerly

John North Richardson III

Gillian Stude Sarofim

Lucy Parks Shackelford c

LOYALTY GIFTS

Alicia Hayne Alford c

Kurt David Anderson c

Sarah Merrill Barringer c

Kathryn R. Bickley c

Frances Boston Blount

Hugh Chapman Boyd

Joslyn Kathleen Kline Chesson c

Christopher Cindrich

Christopher Robert Colley c

Annie Gray Nash Dixon

Lucy Gray Myers Douglass

Maria Fotini Faidas

Somerville Gwathmey Glubiak c

Margaret Hughes Graney

Abby Elizabeth Halm c

Katherine Jane Stratford Harlow c

Sara Mackenzie Harper

Anders Vail Hedman

Douglas Goddard Huffines

Jihyun Elizabeth Lee c

Sophie Read McNichols

Erin Augusta Montz c

Kwadjo Osei

Anne Caperton Page c

Lee Holland Stewart c

Williamson Carl Thomas

Jourdon Avery Tribue

Celeste Braden Vandeventer

Elizabeth Alston Wilson c

Virginia Maddux Wright c

Ashton Rose Yarnall

2014

Class Chair: Emily Morgan Hunt
$2,399
39%

THE YOUNG ALUMNI
LEADERSHIP SOCIETY

John Conger Glover, Jr.

John Whittier Kadlick

Lauren Adare Tarde

THE HONOR ROLL

Lee Sanford Ainslie IV

Kristin Noelle Aria c

John William Eddins

John Conger Glover, Jr. c

Ross Allan Hardin

William James Hennessey II

John Whittier Kadlick c

Lauren Adare Tarde

Rachel R. Vadhan c

LOYALTY GIFTS

Parker Edward Allen

Barbara Ransome Andrews

Robert Woodruff Archie

Samuel Shepherd Armm c

James Calvin Barkley c

Peter Keyser Bartlett

Nicolas George Benitz

Emily Sinclair Bivins c

Caroline Evans Bond

Alex Joseph Brennan

Steven Aubrey Craig

Timothy Salvatore DeCampo c

Ania DeJoy

John Brett Dewing c

Michael Connor Gribbon

Wright Denny Griffith

Amanda Morrison Holt c

Evan Anthony Hughes

Charlotte Cornell Hunt

Penelope Addison Ingle

Isabelle Catherine Jones c

Savannah Ruth Lambert

Elizabeth Aline Martinelli

Kathryn McDonald Matheson c

Brooke Walker McClary

Gregory Eugene McGowan, Jr.

Jackson Paul Neagli

Cynthia Callaghan Nelson c

Elizabeth Flower Redd

Haley Elizabeth Robinette

Martin V. Sharp, Jr.

William Charles Slade c

Camille Witmer Smith c

Annalee Lewis Walton

Donaldson Gray Williams, Jr.

Gates Hopkins Young

Robert Glenn Young

2015

Class Chairs: Tweed Pendleton Bogache, Laura Thompson Bratton, and Kathryn Sandridge Oldham
$2,987
38%

THE YOUNG ALUMNI
LEADERSHIP SOCIETY

Jack Ronald Bates III

Tweed Pendleton Bogache

Joseph Ray Daniel III

Jordan Ellis Daniel

THE HONOR ROLL

Elizabeth Graham Ashford c

Jack Ronald Bates III c

Tweed Pendleton Bogache c

William Rauch Brandt c

Kara Nicole Clemmenson c

Jordan Ellis Daniel c

Joseph Ray Daniel III c

Ann Matheson Mason c

Augusta Mattes Nau c

Timothy Cahill Phillips c

James Belk Sutton c

LOYALTY GIFTS

Garth Quinn Ainslie, Jr.

Benjamin Thomas Clark Arp c

Ella Sheffield Bickley c

Mary Ann Cooper Broughton c

Margaret McNeale Butler c

Leigh Bosserdet Channell

Charles Hunter Craighill c

Mackenzie Auchincloss Cunningham

Nina Isabella Davila c

Osé Kwafo Djan

David Febrillet c

Emily Elizabeth Forehand c

Karli Mae Francis c

Leah Elaine Goldson

Presley Grace Goode c

Caroline Callaway Hague c

Caroline Lide Haley c

Eric Martin Hanan

David Madison Hardaway, Jr. c

Tyler Pearson Hartmeyer c

Sophia Maher Holt c

Sophie Lee Holt

Ivy S. Houde c

Sarah Boykin Heyward Lathrop c

Calvin Alexander Lawson

Morgan Ann Lineberry c

Xinyi Mao

Gregory Matthew Morgan c

John Henry Oliphant c

Michael S. Otoo

Aminta Elizabeth Perka

Mary Fleming England Redd c

Meredith Ellen Sackett

Emily Nicole Salvant c

Dayzia Terry

Natalie Campbell Wall c

Richard Halsey Wise, Jr.

Andrew Pierce Yardley c

2016

Class Chairs: Elizabeth Porter Geer, Maya Camille Glenn, Ryan Thatcher McKernan, and John Robinson Wickham, Jr.
$2,573
39%

THE YOUNG ALUMNI
LEADERSHIP SOCIETY

Alek Shawn Daniel

Henry Muhler Hay IV

William Preston Laws

Joshua Edward Szymczak

THE HONOR ROLL

Jonathan Keen Adkins c

Alek Shawn Daniel c

Margaret McRae Driscoll c

Henry Muhler Hay IV c

William Preston Laws c

Stewart McLeod Spurry c

Joshua Edward Szymczak c

Maya Carolina Valcourt c

LOYALTY GIFTS

Kelsey Maureen Anderson c

Mary Valentine Apple

Zoe Virginia Ashburn c

Priscilla Blair Barton-Metcalfe c

Katherine Starr Bauer c

Miles Truscott Bivins c

Sara Wilder Bryant c

Alexander Joseph Collie c

John Patrick Connor c

Lenin Roberto Cruz Navas c

Madison Alexandra Eldridge

Cristian Michael Escalona c

Natasha Ferguson c

Elizabeth Porter Geer c

Christopher Moher Giblin, Jr. c

Maya Camille Glenn c

Patrick Keenan Hovet c

Bea Edwards Huffines c

Alexander Philippe Jacques

Olivia Reid Johnson c

Sarah Rebecca Jones c

Prabhlean Kaur c

Hyun Sik Kim

Kathryn Nieman Lewis c

Eve Elizabeth Matheson c

Catherine Byron Maybank

Sean Stuart McCarthy

Ryan Thatcher McKernan c

Tate-Louisa Mikkelsen c

Luke Alexander Miller c

Hanna Marie Perry c

Aristéa Daphne Rankin-Williams c

Andrew Marot Sherrill c

Caroline Grace Shumate c

Sarah Lamont Thomas c

Lillian Hart Randolph Westbrook c

Ashby Stewart Wickham c

Wyndham Josephine Williamson c

Annabelle Noell Woodward

Brooks Baxter Young c

2017

Class Chairs: Grace Elizabeth Aprajita Burke and Whitby Stack Goode
$2,233
50%

THE PENDLETON CLUB

Ziang Sun c

THE YOUNG ALUMNI
LEADERSHIP SOCIETY

William Betts Wiltshire III c

THE HONOR ROLL

Matthew Charles Adkins c

Mary Grace Rosenberg c

Liyi Zhang c

LOYALTY GIFTS

Duncan Lloyd Agnew c

Hayne Ragsdale Ainslie c

John Stevenson Ainslie c

Camden Elaine Alford c

Edith King Amason c

Alexander Nicolay Block c

Wade Hampton Brannon III c

Grace Elizabeth Aprajita Burke c

Virginia Brooks Claus Buyck c

Elizabeth Banks Campagna c

Garretson Ford Carter c

Camille Elise Ciolino c

William Robert Clark c

Noah Morris Collins c

Gabriella Marie Cruz Navas c

Madeline Grace Dolan c

Ameliea Rose Dulaney c

Christopher Mark Fournier c

Paul LeBlanc Gibert III c

Whitby Stack Goode c

Thomas Stuart Greenspon II c

Paige Elizabeth Hagerman c

Bradley Craig Henrich c

Greta Shepard Holt c

Halle Tate Hughes c

Minjoung Jang c

James David Jones III c

Jackson Henrich Kemper IV c

Sen Michael Kenneally c

Lauryn King c

Madeline Cicirello Korkowski c

Sarah Elsa Kurzweil c

Julia Grace Leisenring c

Emma Haven Loy c

Evan Wyatt Lyerly c

Isabel Emerson Marshall c

George Markham McLanahan c

Grant Douglas Neagli c

Maxwell Andrew Oliphant c

Hannah Margaret Petitti c

William Oliver Randon c

Courtney Rose Riddle c

Abigail Charlotte Sackett c

Isabella Messina Sayre c

Elizabeth Maginnis Sykes c

William Guy Thomas c

Duncan Snow Trau c

Milton Dale Warner III c

Peter Thornton Wilbanks, Jr. c

Macy McNair Young c

2018

$1,266
100%

THE HONOR ROLL

Kathleen Hall Finlay

Shiye Li

Darius Gaylor Simonson Khosrovani Scott

LOYALTY GIFTS

Benjamin Dennington Archie

Joy Clifton Ashford

Grace Woodward Eyre Baldwin

Tolani Daniel Banjoko

Daniel Patrick Barraza

Henry Bryan Barrett

Noah Evan James Beamon

Jacob Holden Beckner

Matthew Baynes Berendsen

Maxine Wellborn Brannon

Stella Wright Brannon

Edward Hunter Brode II

Alexander Gordon Brown

Rohan Sunder Candadai

Valeria Antonia Carrión Benítez

Robert William Chambers IV

I-Ling Chiang

Minjin Choi

Benjamin Mugini Chombe

Robert Lebby Clement IV

Margaret Grace Collett

Alexandra Josephs Cowin

Isabelle Augusta Davidson

Martha Isabelle Dixon

Dillon Louis Dod

Griffin Wight Donaldson

Henrietta Nelson Dotterer

Guenevere Rose Dunstan

Corbin Braxton Ellington

Joseph Robert Espy

William Walker Espy

Bube Anne Ezi-Ashi

Carolyn Avery Faires

Dawn Akilah Farquharson

Shedler Andrew Nickovan Fervius

William Patrick Gibert

Lawrence Anderson Glover

Gray Fountain Goodwyn

Maya Michelle Goree

Ryan Matthew Grajewski

Kate Lawson Gray

Peyton Riley Grover

Chengming Gu

Madeleine Leilani Hand

Paige Scarlett Hathaway

Ansley Victoria Haulbrook

Melanie Anne Hoffmann

Corbin Steele Holland

Isabelle Caperton Holt

Nana-Esi Miti Igyan

Bijée Tiffany Adina Jackson

Runwei Jin

Emma Elizabeth Jones

Kathryn Connell Jones

Perris Malique Jones

Bradley Thompson Kelly

Jinsoo Kim

Jimin Kim

Thomas James Kreger

Claire Paulanne Kurzweil

Benjamin Thomas Lett, Jr.

Ce Liu

Katherine Kensett Lukes

Catherine Duke Martin

George Hampton Massie, Jr.

William Francis Maybank

Sarah Frances McIntosh

Eloise Jenks McNair

Julia Ann Messenger

Frederic Robert Miezan

George Saunders Van Rensselaer Moore

Kayla Menae Murphy

Joseph Edward Mutscheller

John Ballantine Niven, Jr.

Vincent Anthony Notzon, Jr.

Orin Colin Ormsby

Mary Lawrence Peeples

Bryan Nicholas Peterson

Zachary Owen Pfaffenberger

Erin Elizabeth Phillips

Sergio Javier Portobanco

Worawin Premrasmi

John Andrew Pupel

Taylor Grace Redd

Minor Keilhauer Reedich

Madelaine Kerr Register

Jane Cabell Reynolds

William Paul Sergenian

Craig Whitfield Lewis Shelburne

Elizabeth Mayhew Silliman

Hailey Jahne Simmons

Sophia Rushton Singletary

Anna Carina Smith

Sarah Ashley Smith

Eleanor Gretchen Sobottka

Jane Whitney Stillwell

Charles Kernaghan Tarbutton, Jr.

Sabrina Tiffany Teope

Miles Moorehead Thompson

William Stuart Thornton

Steven Gibbes Tighe

Caroline Shea Veatch

Caldwell Colt Waller

Madelyn Rose Warrell

Harrison Hunter Wasden

Nettie Jo Webb

Alexis Nicole Weger

Lilly West Wilcox

Brianna Rose Williams

Eleanor Bonsal Winants

John Edwin Woodward IV

Frederick Christian Wright V

Kai Yu Xi

Margot Anne Yardley

Kelly Brent Yessin

Eloise McDaniel York